Kajak – Kenu Vidék Bajnokság

A VVSI versenyzői 7 arany-, 5 ezüst,- és 6 bronzérmet valamint számos értékes pontszerző helyezést értek el a versenyen.

Háromszor is a dobogó legfelső fokára állhatott Kovács Márk, aki az U23-as korosztályú férfi kajakosok versenyében megnyerte az 500 és 1000 méteres távot is egyéniben, valamint Barti Olivérrel párosban 500 méteren is aranyérmet szerzett.

Két aranyérem került Halász Márton nyakába is, aki a gyermek I. korcsoportú fiú kajakosok versenyét nyerte meg 2000 méteren és tagja volt a 4x500 méteres gyermek fiú kajakos váltónak is. A váltóban társai voltak Varga Gergő, Béd Imre és Lengyel Marcell.

Valamint született még két kenus aranyérem is a versenyen. A felnőtt kenusok egyéni versenyében 500 méteren Varjas Dániel, míg 1000 méteren Sinka András győzőtt.

Ezüstérmes lett:

Sinka András C-1 felnőtt 500 méteren, Szomor Áron C-1 felnőtt 1000 méteren, Sinka A. – Szomor Á. – Varjas D. – Varjas B. C-4 felnőtt 500 méteren, Kovács Lilla MK-1 gyermek 2000 méteren és a Kovács M. – Barti O. kajak páros U23 1000 méteren.

Bronzérmet szerzett:

Kuti Nina – Ocskay Leila – Fidel Fanni – Jenei Panna gyermek korcsoportú MK-4 200 méteren és a lányok a korosztályos 4x500 méteres lány váltóban is harmadik helyet szereztek, valamint Szomor Á. C-1 felnőtt 1000 méteren, Sinka A. – Varjas D. C-2 U23 500 méteren, Szeltner Tibor C-1 felnőtt 1000 méteren és a Kovács L. – Nemes Réka – Pándi Róbert – Wagner Áron összeállítású gyermek korcsoportú vegyes váltó 4x500 méteren állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A Vidék Bajnokság után 3 hét múlva az Országos Bajnokság vár a fiatalabbakra Sukorón, míg az ifjúsági és U23-as versenyzők 4 hét múlva Szolnokon küzdenek meg a magyar bajnoki címekért és érmekért, helyezéskért.