Bejelentkezés

A szezon végére - 2016.10.02 Dunai István Emlékverseny (Keretfeltöltő)

Az utolsó országos versennyel, a hétvégi sukorói Dunai István Keretfeltöltővel lezárult a 2016-os gyorsasági szezon. 36 egyesület, több mint 900 versenyzője szállt vízre az évzárón, amelyről 41 versenyző került be a különböző korosztályos válogatott keretekbe. Az emlékversenyen kölyök-, serdülő- és ifjúsági korcsoportban zajlott keretfeltöltés, szakáganként és nemenként egy-két hely volt kiadó a válogatottakba. A keretekbe alapvetően idén is a különböző korosztályos bajnokságokról, illetve nemzetközi versenyekről lehetet bekerülni. Az október végi keretfeltöltő jelentősége, hogy megnyújtsa a szezont és lehetőséget biztosítson azoknak is, akik a nyáron nem tudtak a legjobbak közé jutni. Sukorón minden évben megrendezésre kerülő Dunai István emlékversenyen egyik kiemelkedő sportolónk, Halász Márton - idén 3x-os Magyar Bajnok – virágcsokorral köszöntötte Dunai István özvegyét, Magdikát. A legjobb ifi csapatnak járó díjat a hagyományok szerint Magdika adja át a nyertes egységnek, amelyet idén a GYVSE nyert el. A keretfeltöltőn Major Ildikónak két versenyzője került be a válogatott keretbe, név szerint Nemes Réka és Jenei Panna. Így összesen hét versenyzője van a válogatott keretben, nekik jövő héten Dunavarsányban lesz egy hetes edzőtábor, ahol Ildikó meghívott edzőként vehet részt a munkában. Gratulálunk Ildikónak és a sportolóinknak! Hajrá VVSI!
(fotón: Dunai István unokája, Sztanity László mesteredző- GYVSE, Halász Márton -VVSI, Dunai István özvegye Magdika)